SewerageMastak

Як розрахувати об'єм септика для приватного будинкуЗміст:

1. Визначаємо габарити та об'єм септика
2. Порядок розрахунку обсягу септика
3. Як розрахувати водоспоживання для приватного будинку
4. Якою повинна бути глибина септика та його розміри

Будівництво заміської споруди, як відомо, вимагає дотримання цілого ряду норм і вимог. Це стосується більшості комунікацій будинку, так як саме від якості конструювання його окремих систем залежить комфорт проживання мешканців. Не стала винятком і очисна система, іменована септиком.

Існує безліч правил, що визначають, наприклад, те, як розрахувати об'єм септика, а також різні рекомендації безпосередньо з монтажу каналізаційної системи. Однак один з головних параметрів, з якими найчастіше виникають складнощі у господарів – це габарити септика, оскільки далеко не завжди вдається правильно визначити, яким саме розміром повинна володіти очисна система для тієї чи іншої споруди. Тому про те, як розрахувати об'єм септика для дому, й піде далі мова.

Визначаємо габарити та об'єм септика

Важливо, щоб розрахунок обсягу септика для приватного будинку проходив при дотриманні наступних факторів:
 1. Середнє значення споживаного одним членом сім'ї кількості води.
 2. Приблизний об'єм каналізаційних стоків (як правило, ця цифра знаходиться в межах раніше зазначеного параметра водоспоживання).
 3. Загальні значення, що визначають технічний стан споруди.
 4. Умови клімату в конкретному регіоні.
 5. Фінансова складова роботи.
Визначаючи приблизні розміри септика, варто відзначити, що параметр водоспоживання може значно варіюватися: мінімальне значення – 125 літрів, а максимальне – 350. Причому ці цифри залежать від того, чи є в споруді гаряче водопостачання чи ні (у випадку його відсутності значення, зрозуміло, буде меншим).

Для того щоб правильно розрахувати об'єм стоків, потрібно відштовхуватися від найбільшого значення споживання води і, як наслідок, враховувати кількість людей, що проживають в будинку. Чим їх більше, тим більше й параметр.

Порядок розрахунку обсягу септика

Всім відомий принцип функціонування септика, який полягає в очищенні стічних вод та їх знезаражування, що досягається завдяки протікає процесу бродіння. Однак далеко не всі можуть знати, що використовувати септик можна в тому випадку, якщо параметр щодобового витрати води не перевищує значення в 25 м3/добу.

Для того щоб переробка стічних вод проходила швидше, необхідно добитися максимальної швидкості їх бродіння. Як наслідок, зниження темпу цього процесу значно уповільнює очищення каналізації.

До причин, що впливають на зниження швидкості бродіння, можна віднести наступні:
 • надмірне наповнення очисної системи;
 • низька температура опадів (у разі, якщо вона складає менше 6 °C, це істотно уповільнює бродіння);
 • занадто велика кількість різних хімічних сполук, що входять до складу каналізаційних вод.
Останній фактор є досить вагомим. У зв'язку з тим, що всередині септика випадають опади не менше півроку, дуже важливо розрахувати розміри септика для приватного будинку так, щоб його об'єм відповідав кількості накопичуються в ньому стічних вод.
Один з параметрів, що впливають на визначення обсягу септика – це час, протягом якого в ньому знаходяться рідкі відходи (стандартне час дорівнює 2 – 3 дні). Враховуючи це, можна сказати, що в тому разі, якщо середня витрата стоків дорівнює 5 м3/добу, то об'єм проточних вод можна розрахувати за простою формулою: 3*Q (Q – це загальна кількість витрати рідини в добу).
Щоб обчислити середній об'єм опадів, потрібно брати до уваги такі параметри, як твердий залишок одну особу в розрахунку на добу (приблизно 0,8 л); час, необхідний для повного перегнивання за добу (позначається «t»); показник, що відображає розпад мулу природним у розмірі 30% від його загальної кількості; об'єм мулу, що залишився з моменту останньої чистки системи в кількості 20% від усього обсягу.

З урахуванням усіх цих параметрів можна скласти формулу, що дозволяє визначити, протягом якого часу септик однозначно заповниться до межі: 0,8 * t * (100% - 30% / 100%) * 120% = 0,8 * t * 0,7 * 1,2 = t * 0,672. Крім того, такий розрахунок септика для приватного будинку, а також дозволить дати відповідь на питання про те, з якою періодичністю потрібно очищати автономну каналізаційну систему.

Як розрахувати водоспоживання для приватного будинку

Як вже говорилося раніше, один з критеріїв, який безпосереднім чином впливає на те, як розрахувати септик – це параметр обсягу води, що витрачається однією людиною протягом доби. Згідно багатьом будівельним нормам, за основу цієї одиниці беруть значення, що дорівнює 150 л/добу. Однак тут важливо пам'ятати, що ця цифра враховує тільки споживання води в санітарних цілях (туалет і раковина), а багато хто інші джерела витрати води в розрахунок не беруться.

Так, крім цього параметра в 150 літрів вкрай важливо враховувати й інші об'єкти, через які також йде значна частина води.

До них можна віднести наступні:
 • прийняття душу протягом всього однієї хвилини рівносильно втраті 10 літрів води, а з урахуванням того, що середній час, необхідний одній людині для повноцінного миття, дорівнює 7 хвилинах, важливо не забувати про це джерелі витрати води;
 • ще один об'єкт, де вода витрачається в великій кількості – це джакузі (середній параметр – 110 л);
 • при використанні пральної машини за одну прання в сток йде приблизно 70 л води;
 • один коло роботи посудомийній машині вимагає не менше 15 л води.
Ці дані дозволять більш точно розрахувати те, яким саме повинен бути септик, щоб його обсягу вистачило для переробки загальної кількості стічних вод в заміському будинку.

Якою повинна бути глибина септика та його розміри

Далеко не завжди ділянку біля котеджу дозволяє облаштувати велику очисну систему. Однак вихід тут дуже простий: щоб заощадити площу, необхідно всього лише зробити систему більш глибокої, для чого необхідно правильно розрахувати розміри кілець для септика.

У відповідності з будівельними нормами, мінімальна площа місткості для каналізаційних вод повинна становити 1,8 м завдовжки та 1 м в ширину.

Якщо за основу обчислень взяти будинок з чотирма мешканцями, то формула розрахунку глибини септика може бути наступною: 4,8 / 1 / 1,8 = 2,6 м. Це означає, що для такої кількості людей септик повинен мати глибину не менше ніж 2,6 м.

У процесі роботи варто керуватися наступними рекомендаціями досвідчених фахівців:
 • як вже говорилося вище, не маючи достатнього місця на поверхні дачної ділянки, септик можна продовжити в глибину, враховуючи особливості обчислень і беручи до уваги кількість проживаючих в будинку людей;
 • важливо, щоб очисна система знаходилася вище ґрунтових вод, а не нижче, інакше попадання у них відходів негативно позначиться на екологічній обстановці на ділянці;
 • для холодних районів одним з обов'язкових умов монтажу септика є його встановлення нижче тієї глибини, на яку промерзає ґрунт. Інколи ця величина може бути досить великою (до двох метрів).
Облік всіх перерахованих вище рад і правильний підхід до обчислень дозволить облаштувати надійний і стабільно функціонує автономну каналізаційну систему. У разі виникнення складнощів з її монтажем, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців, які мають в наявності фото зразків септики для заміського будинку, а також докладні відео по їх установці та експлуатації.

Як розрахувати об'єм септика для приватного будинку

<br> <br> Зміст:<br> <br> 1. <a href="#1">Визначаємо габарити та об'єм септика</a><br> 2. <a href="#2">Порядок розрахунку обсягу септика</a><br> 3. <a href="#3">Як розрахувати водоспоживання для приватного будинку</a><br> 4. <a href="#4">Якою повинна бути глибина септика та його розміри</a><br> <br> Будівництво заміської споруди, як відомо, вимагає дотримання цілого ряду норм і вимог. Це стосується більшості комунікацій будинку, так як саме від якості конструювання його окремих систем залежить комфорт проживання мешканців. Не стала винятком і очисна система, іменована септиком.<br> <br> Існує безліч правил, що визначають, наприклад, те, як розрахувати об'єм септика, а також різні рекомендації безпосередньо з монтажу каналізаційної системи. Однак один з головних параметрів, з якими найчастіше виникають складнощі у господарів – це габарити септика, оскільки далеко не завжди вдається правильно визначити, яким саме розміром повинна володіти очисна система для тієї чи іншої споруди. Тому про те, як розрахувати об'єм септика для дому, й піде далі мова. <p> <img width="622" src="/upload/medialibrary/7b3/7b380c12d8c03264955e27b823f93b47.jpg" height="390"> </p> <h2><a name="1"></a>Визначаємо габарити та об'єм септика</h2> Важливо, щоб розрахунок обсягу септика для приватного будинку проходив при дотриманні наступних факторів:<br> <ol> <li>Середнє значення споживаного одним членом сім'ї кількості води.</li> <li>Приблизний об'єм каналізаційних стоків (як правило, ця цифра знаходиться в межах раніше зазначеного параметра водоспоживання).</li> <li>Загальні значення, що визначають технічний стан споруди.</li> <li>Умови клімату в конкретному регіоні.</li> <li>Фінансова складова роботи.</li> </ol> Визначаючи приблизні розміри септика, варто відзначити, що параметр водоспоживання може значно варіюватися: мінімальне значення – 125 літрів, а максимальне – 350. Причому ці цифри залежать від того, чи є в споруді гаряче водопостачання чи ні (у випадку його відсутності значення, зрозуміло, буде меншим).<br> <br> Для того щоб правильно розрахувати об'єм стоків, потрібно відштовхуватися від найбільшого значення споживання води і, як наслідок, враховувати кількість людей, що проживають в будинку. Чим їх більше, тим більше й параметр.<br> <h2><a name="2"></a>Порядок розрахунку обсягу септика</h2> Всім відомий принцип функціонування септика, який полягає в очищенні стічних вод та їх знезаражування, що досягається завдяки протікає процесу бродіння. Однак далеко не всі можуть знати, що використовувати септик можна в тому випадку, якщо параметр щодобового витрати води не перевищує значення в 25 м3/добу. <p> <img width="622" src="/upload/medialibrary/f8a/f8a6a08466e4e03dfd0d5e5fadb19154.jpg" height="450"> </p> Для того щоб переробка стічних вод проходила швидше, необхідно добитися максимальної швидкості їх бродіння. Як наслідок, зниження темпу цього процесу значно уповільнює очищення каналізації.<br> <br> До причин, що впливають на зниження швидкості бродіння, можна віднести наступні:<br> <ul> <li>надмірне наповнення очисної системи;</li> <li>низька температура опадів (у разі, якщо вона складає менше 6 °C, це істотно уповільнює бродіння);</li> <li>занадто велика кількість різних хімічних сполук, що входять до складу каналізаційних вод.</li> </ul> Останній фактор є досить вагомим. У зв'язку з тим, що всередині септика випадають опади не менше півроку, дуже важливо розрахувати розміри септика для приватного будинку так, щоб його об'єм відповідав кількості накопичуються в ньому стічних вод.<br> <blockquote> Один з параметрів, що впливають на визначення обсягу септика – це час, протягом якого в ньому знаходяться рідкі відходи (стандартне час дорівнює 2 – 3 дні). Враховуючи це, можна сказати, що в тому разі, якщо середня витрата стоків дорівнює 5 м3/добу, то об'єм проточних вод можна розрахувати за простою формулою: 3*Q (Q – це загальна кількість витрати рідини в добу). </blockquote> Щоб обчислити середній об'єм опадів, потрібно брати до уваги такі параметри, як твердий залишок одну особу в розрахунку на добу (приблизно 0,8 л); час, необхідний для повного перегнивання за добу (позначається «t»); показник, що відображає розпад мулу природним у розмірі 30% від його загальної кількості; об'єм мулу, що залишився з моменту останньої чистки системи в кількості 20% від усього обсягу.<br> <br> З урахуванням усіх цих параметрів можна скласти формулу, що дозволяє визначити, протягом якого часу септик однозначно заповниться до межі: 0,8 * t * (100% - 30% / 100%) * 120% = 0,8 * t * 0,7 * 1,2 = t * 0,672. Крім того, такий розрахунок септика для приватного будинку, а також дозволить дати відповідь на питання про те, з якою періодичністю потрібно очищати автономну каналізаційну систему.<br> <h2><a name="3"></a>Як розрахувати водоспоживання для приватного будинку</h2> Як вже говорилося раніше, один з критеріїв, який безпосереднім чином впливає на те, як розрахувати септик – це параметр обсягу води, що витрачається однією людиною протягом доби. Згідно багатьом будівельним нормам, за основу цієї одиниці беруть значення, що дорівнює 150 л/добу. Однак тут важливо пам'ятати, що ця цифра враховує тільки споживання води в санітарних цілях (туалет і раковина), а багато хто інші джерела витрати води в розрахунок не беруться.<br> <br> Так, крім цього параметра в 150 літрів вкрай важливо враховувати й інші об'єкти, через які також йде значна частина води.<br> <br> До них можна віднести наступні:<br> <ul> <li>прийняття душу протягом всього однієї хвилини рівносильно втраті 10 літрів води, а з урахуванням того, що середній час, необхідний одній людині для повноцінного миття, дорівнює 7 хвилинах, важливо не забувати про це джерелі витрати води;</li> <li>ще один об'єкт, де вода витрачається в великій кількості – це джакузі (середній параметр – 110 л);</li> <li>при використанні пральної машини за одну прання в сток йде приблизно 70 л води;</li> <li>один коло роботи посудомийній машині вимагає не менше 15 л води.</li> </ul> Ці дані дозволять більш точно розрахувати те, яким саме повинен бути септик, щоб його обсягу вистачило для переробки загальної кількості стічних вод в заміському будинку.<br> <h2><a name="4"></a>Якою повинна бути глибина септика та його розміри</h2> Далеко не завжди ділянку біля котеджу дозволяє облаштувати велику очисну систему. Однак вихід тут дуже простий: щоб заощадити площу, необхідно всього лише зробити систему більш глибокої, для чого необхідно правильно розрахувати розміри кілець для септика. <p> <img width="522" src="/upload/medialibrary/af5/af5c09dfbba1c4ac52de129d4463f5fa.jpg" height="387"> </p> У відповідності з будівельними нормами, мінімальна площа місткості для каналізаційних вод повинна становити 1,8 м завдовжки та 1 м в ширину.<br> <br> Якщо за основу обчислень взяти будинок з чотирма мешканцями, то формула розрахунку глибини септика може бути наступною: 4,8 / 1 / 1,8 = 2,6 м. Це означає, що для такої кількості людей септик повинен мати глибину не менше ніж 2,6 м.<br> <br> У процесі роботи варто керуватися наступними рекомендаціями досвідчених фахівців:<br> <ul> <li>як вже говорилося вище, не маючи достатнього місця на поверхні дачної ділянки, септик можна продовжити в глибину, враховуючи особливості обчислень і беручи до уваги кількість проживаючих в будинку людей;</li> <li>важливо, щоб очисна система знаходилася вище ґрунтових вод, а не нижче, інакше попадання у них відходів негативно позначиться на екологічній обстановці на ділянці;</li> <li>для холодних районів одним з обов'язкових умов монтажу септика є його встановлення нижче тієї глибини, на яку промерзає ґрунт. Інколи ця величина може бути досить великою (до двох метрів).</li> </ul> <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/QPdiv6zpMkk?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> Облік всіх перерахованих вище рад і правильний підхід до обчислень дозволить облаштувати надійний і стабільно функціонує автономну каналізаційну систему. У разі виникнення складнощів з її монтажем, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців, які мають в наявності фото зразків септики для заміського будинку, а також докладні відео по їх установці та експлуатації. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/4CLInsSnkCA?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div>