SewerageMastak

Вигрібна яма своїми руками – варіанти конструкцій, способи будівництва


Зміст:

Найпростіші недорогі способи
Популярні конструкції
Поглинаючі
Герметичні
Септики власного виробництва
Технологія спорудження поглинаючої вигрібної ями
Будівництво герметичної вигрібної ями
Монтаж готових блоків
Підсумки

Однією з головних перепон на шляху досягнення комфортного проживання в заміському будинку є відсутність центральної каналізації. Щоб організувати відведення стоків та відходів, там доводиться споруджувати вигрібну яму своїми руками.

зливна яма в приватному будинку своїми руками

Найпростіші недорогі способи

У минулі часи в якості типової сільської каналізації споруджувалася зливна яма в приватному будинку своїми руками. Для підвищення міцності її стінки обмазували глиною або посилювали дошками. Трохи пізніше стали практикувати закопування в землю старих бочок, баків і цистерн. Як показала практика, система із серії місткостей, в яких збираються і частково фільтруються стоки, в змозі впоратися з обсягами відходів близько 1 м3 на добу.

Використовуючи просту вигрібну яму своїми руками без відкачування, можна заповнити потреби у відведенні стоків заміських будинків з непостійним проживанням. Однак з точки зору діючих санітарних норм подібні споруди знаходяться в списку небажаних і навіть заборонених варіантів. Для порушників передбачені штрафи й інші види адміністративних покарань.

вигрібна яма своїми руками без відкачування

Існує декілька рекомендацій, як правильно зробити вигрібну яму:

 • Копати необхідно на 1 м вище, ніж піднімається рівень навесні та восени. У цей час цей показник має максимальні значення.
 • Хороший бюджетний варіант міцної шахти під стоки передбачає використання для цього старих автомобільних покришок. Вони просто укладаються всередину готового стовбура та скріплюються між собою за допомогою гвинтових перемичок.
 • У тих випадках, коли вигрібну яму для будинку з постійним проживанням розташовують у деякому віддаленні від житла або туалетної кабінки, верхню покришку оснащують бічним вирізом для комутації каналізаційного трубопроводу.
 • В просвіти між покришками та шахтою засипають необхідну кількість землі (її бажано ущільнити). Для безпеки над ямою зазвичай укладають бетонну плиту. В ній проробляється отвір під вентиляційну трубу і люк для відкачування стоків.

Популярні конструкції

Перед тим, як зробити вигрібну яму в приватному будинку, необхідно скласти проєкт споруди. По виду конструкції споруди цього типу бувають поглинаючими та герметичними. Крім того, в якості заміської каналізації широко використовуються готові септики, представляють собою досить складні модулі. Вони оснащені примусовою системою руху відходів та біолого-хімічними очисниками.

Поглинаючі

Конструкції даного типу є більш сучасними варіантами найпростішої вигрібної ями на дачі своїми руками. У них немає дна, що дозволяє рідким стоків вбиратися в ґрунт. По дорозі туди вони проходять грубу фільтрацію, для чого на дно засипають пошарово пісок, гравій, бита цегла та т. п. Поглинають споруди відносяться до найбільш бюджетним і простим варіантів облаштування вигрібної ями. В цьому випадку не знадобляться особливі будівельні або інженерні навички. Через того, що велика частина стоків іде в землю, економляться кошти на послуги асенізаторів.

вигрібна яма для будинку з постійним проживанням

Поглинаюча конструкція є відмінним способом, як зробити вигрібну яму на дачі без джакузі, посудомийних і пральних машин. При цьому важливо враховувати, що ґрунт не в змозі поглинати великі обсяги стоків. Крім того, завжди є потенційний ризик забруднення навколишнього середовища та водоносного шару. Об'єкти даного типу повинні бути максимально віддалені від колодязів і водних свердловин.

Герметичні

Побудувати вигрібну яму, як того вимагають санітарні норми, виходить далеко не на кожній ділянці. Хорошим варіантом виступають т. н. «герметичні» конструкції, які необхідно періодично спорожняти після заповнення.

як правильно зробити вигрібну яму

Мова йде про замкнутих ємностях, герметичність яких забезпечується наступними матеріалами:

 • Вологонепроникні бетонні суміші.
 • Цегляна кладка.
 • Пластик.
 • Газосилікатні блоки.

За рахунок герметичності конструкцій забезпечується повна відсутність зловоний, які супроводжують роботу звичайних вигрібних ям. При цьому періодично доведеться викликати ассенизирующую машину для відкачування відходів. Забороняється використовувати для облаштування зливної ями шлакоблоки, оскільки постійний контакт з вологою сприяє їх швидкому руйнуванню.

як зробити вигрібну яму в приватному будинку

Найпростіший спосіб, як правильно зробити каналізаційну яму – застосувати для цього готову пластикову місткість. Вона не потребує додаткової герметизації: головне – облаштувати на дні котловану цементну стяжку і посилити стіни арматурою. У тих випадках, коли естетична складова питання не важлива, місткість можна не закопувати. Одним з найбільш серйозних переваг такої схеми вигрібної ями є повна незалежність від глибини залягання ґрунтової води. Навіть якщо їх рівень дуже високий, небезпека витоку шкідливих речовин повністю відсутня.

Септики власного виробництва

Досить часто будується вигрібна яма своїми руками для дачі, а також для приватного будинку. Сильною стороною цієї досить складно системи є здатність здійснювати глибоке очищення відходів. При цьому вони переробляються в добриво, яке потім використовується для збагачення ґрунту. Складається комплекс частіше всього з двох або трьох камерах. Перша з них призначена для накопичення рідини та первинної механічної очистки. Після цього в роботу включаються спеціальні бактерії, що призводить до повної переробки шкідливих відходів.

Використання принципу переливу у пристрої зливної ями в приватному будинку дозволяє досягати видатних результатів. Вода всередині системи настільки якісно очищається, що надалі її дозволяється використовувати господарсько-технічних цілях – поливати город, мити поверхні та прибирати території. Облаштування зливної ями з переливом потребуватиме чималих фінансових і фізичних витрат. Для цього часто застосовують старі автомобільні покришки (головне, щоб у них не було дірок). Враховуючи невелику вагу гуми, спорудження ґрунтовного фундаменту в цьому випадку не буде потрібно. Зазвичай облаштовують ущільнену подушку з щебеню і піску товщиною 30-40 см і цементну стяжку висотою 10 см.

вигрібна яма на дачі своїми руками

Рекомендації, як облаштувати вигрібну яму з саморобних септиків:

 • Хороший спосіб збільшити об'єм споруджуваного з покришок резервуара – зрізати їх боковини.
 • Всередину готового стовбура з шин бетонну трубу встановлюють у суворо вертикальному положенні. Для цього використовується будівельний рівень. Бажано, щоб вона в 2 рази поступалася по діаметру розміру покришок.
 • Трубу монтують таким чином, щоб її верхній зріз виявився на 10 см нижче гирла гумового колодязя.
 • Для заливання дна труби використовують бетон. У результаті треба отримати монолітний бетонний циліндр. Його оснащують по верху отвором для інфільтрації та для труби переливу.
 • Каналізаційна труба вводиться всередину місткості. Ділянки, де вертикальна та каналізаційна труба комутуються між собою, обов'язково герметизують.

Технологія спорудження поглинаючої вигрібної ями

Для облаштування вигрібної ями своїми руками для дачі невеликих розмірів зазвичай вибирається поглинаюча конструкція. Її перевагами є простота споруди та можливість заощадити на послугах асенізаторів. Для зміцнення стін котловану дозволяється застосовувати цеглини або газосилікатні блоки. Однак найшвидший у реалізації спосіб – викласти шахту з бетонних кілець.

схема вигрібної ями

Порядок будівництва бетонної вигрібної ями своїми руками:

 1. Копання стовбура котловану. Необхідно, щоб його діаметр на 80 см перевищував аналогічний показник залізобетонного кільця. Загальна глибина споруди не повинна перевищувати 3 м, інакше виникнуть труднощі з чисткою ями від щільних придонних опадів. Це якраз відповідає висоті трьох кілець.
 2. Периметр котловану заливають бетонною стяжкою, що забезпечує необхідну основу для кілець. Центральна частина стовбура при цьому повинна залишатися вільною.
 3. Нижнє кільце оснащується серією отворів з кроком 10 см. Це дасть можливість очищеної випливати за стовбур шахти. Для цього використовують коронки по бетону діаметром 50 мм.
 4. Після монтажу кілець всередину колодязя засипають пісок, гравій, биті цегла, щебінь. Це дасть можливість отримати фільтр грубого очищення. Його висота – 100 см.
 5. Цю ж суміш використовують для обсипання котловану зовні. Перед цим периметр ями покривають гідроізоляцією, щоб уберегти споруди від попадання всередину нього ґрунтових вод навесні та восени.
 6. Завершальною процедурою є монтаж бетонної плити з двома отворами. Вони необхідно для встановлення люка для чищення і вентиляційної труби. Плиту можна залити з приготованого на ділянці розчину, або придбати на заводі ЗБВ.

облаштування вигрібної ями

Щоб вигрібна яма під будинком очищала стоки максимально якісно, в блок з фільтруючим колодязем рекомендується ввести накопичувач з переливом. Цей резервуар встановлюється трохи вище основного комплексу.

Будівництво герметичної вигрібної ями

Для спорудження тут застосовується практично ідентична технологія, що і в попередньому випадку. Однак герметична конструкція потребує бетонування дна, без потреби в бічних отвори в кільцях. Для покращення міцності нижню бетонну платформу армують, поклавши на дно металеву сітку. Бажано, щоб армувальна сітка виявилася усередині стяжки: для цього її трохи піднімаю за допомогою кілочків.

як побудувати вигрібну яму

Влаштування вигрібної ями на дачі передбачає повну герметизацію її стінок. Виконуючи влаштування вигрібної ями в приватному будинку, застосовується недорогий бітум (їм обробляються внутрішні стінки). Для зовнішнього оздоблення звичайно застосовується проста глина. Якщо колодязь викладений з цегли, його можна обштукатурити. На укладання цегли йде більше часу, ніж на монтаж бетонних кілець. Дно котловану в такому випадку також потребує заливання бетонної стяжки.

як зробити вигрібну яму на дачі

Перш ніж продовжувати подальші роботи, залите основа залишають на тиждень. Дуже важливо, щоб бетон набрав необхідну міцність. Укладаючи цеглину в стіні формують отвори для каналізаційної труби. Її підводять до криниці нижче рівня промерзання ґрунту в даній місцевості, що дозволить підтримувати ефективність вигрібної ями в будь-який час року. При укладанні каналізаційного відводу потрібно організувати його ухил у бік шахти, щоб відходи смоги рухатися самопливом.

Монтаж готових блоків

Найбільш простий в установці системою накопичення і переробки стоків вважається готовий комплекс, представлений у продажу в розбірному вигляді. Окремі елементи заводських септиків для зливної ями в приватному будинку виготовляються точно за розміром, що дозволяє здійснювати їх складання максимально оперативно. Єдиним слабким місцем даних систем є той факт, що вони володіють фіксованим обсягом, визначеним виробником. Як правило, параметри місткостей розраховані на середньостатистичне споживання. Для вибору оптимального варіанта системи рекомендується заздалегідь зробити приблизні розрахунки навантаження на септик.

як правильно зробити каналізаційну яму

Обладнання вигрібних ям даного типу зазвичай не викликає ніяких труднощів:

 1. Викопати котлован. Робота реалізується за стандартною для всіх ям схемою. Дно оснащується подушкою із суміші бетону і щебінки.
 2. Після заливки розчину роблять паузу в роботі, поки бетон повністю не застигне. Час від часу його оббризкують водою.
 3. Тим часом в спеціалізованому магазині можна вибрати відповідний за обсягом блок накопичення і очищення стоків. Як правило, в його комплект входять септики, кришки та кільця.
 4. Складання окремих елементів необхідно проводити в суворій відповідності з інструкцією. У ній міститься схема монтажу і рекомендації з облаштування окремих вузлів. Так, для підвищення герметичності стикових ділянок підводної труби та основної місткості рекомендується використовувати кислотостійкий герметик.
 5. Перш ніж засипати готову конструкцію землею, її рекомендується протестувати. Для цього всередину системи пускають технічну воду. По ходу процедури необхідно перевірити правильність кута укладання каналізаційної труби та герметичність з'єднань. Якщо протікання не виявлені, комплекс можна засипати.

пристрій зливної ями в приватному будинку

Підсумки

Наявність саморобної каналізації на заміській ділянці на порядок збільшує комфорт перебування на дачі. Найпростішим варіантом є вигрібні ями: зробити самому таку споруду цілком під силу будь-якому новачкові. Найпростіший варіант – поглинаюча конструкція, яка в змозі забезпечити потреби невеликого котеджу. Великі будинки бажано оснащувати збірними комплексами з переливом. Вони не тільки забезпечують відмінну чищення стічних вод, але і виробляють корисні добрива.Вигрібна яма своїми руками – варіанти конструкцій, способи будівництва

<p> <br> </p> <p> Зміст: </p> <p> </p> <a href="#1">Найпростіші недорогі способи</a><br> <a href="#2">Популярні конструкції</a><br> <a href="#3">Поглинаючі</a><br> <a href="#4">Герметичні</a><br> <a href="#5">Септики власного виробництва</a><br> <a href="#6">Технологія спорудження поглинаючої вигрібної ями</a><br> <a href="#7">Будівництво герметичної вигрібної ями</a><br> <a href="#8">Монтаж готових блоків</a><br> <a href="#9">Підсумки</a><br> <p> </p> <p> Однією з головних перепон на шляху досягнення комфортного проживання в заміському будинку є відсутність центральної каналізації. Щоб організувати відведення стоків та відходів, там доводиться споруджувати вигрібну яму своїми руками. </p> <p> <img width="640" alt="зливна яма в приватному будинку своїми руками" src="/upload/medialibrary/eb9/eb9bcca72938ca5ae2b64d548f0d184d.jpg" height="459" title="вигрібна яма своїми руками"><br> </p> <h2><a name="1"></a>Найпростіші недорогі способи</h2> <p> У минулі часи в якості типової сільської каналізації споруджувалася <a href="/cesspool/yak-zrobiti-zlivnu-yamu-pravilno-v-privatnomu-budinku.html">зливна яма в приватному будинку своїми руками</a>. Для підвищення міцності її стінки обмазували глиною або посилювали дошками. Трохи пізніше стали практикувати закопування в землю старих бочок, баків і цистерн. Як показала практика, система із серії місткостей, в яких збираються і частково фільтруються стоки, в змозі впоратися з обсягами відходів близько 1 м3 на добу. </p> <p> Використовуючи просту вигрібну яму своїми руками без відкачування, можна заповнити потреби у відведенні стоків заміських будинків з непостійним проживанням. Однак з точки зору діючих санітарних норм подібні споруди знаходяться в списку небажаних і навіть заборонених варіантів. Для порушників передбачені штрафи й інші види адміністративних покарань. </p> <p> <img width="640" alt="вигрібна яма своїми руками без відкачування" src="/upload/medialibrary/e39/e39fe54b1f0b35dc55f2531487950395.jpg" height="519" title="зливна яма в приватному будинку своїми руками"><br> </p> <p> Існує декілька рекомендацій, як правильно зробити вигрібну яму: </p> <ul> <li>Копати необхідно на 1 м вище, ніж піднімається рівень навесні та восени. У цей час цей показник має максимальні значення.</li> <li>Хороший бюджетний варіант міцної шахти під стоки передбачає використання для цього старих автомобільних покришок. Вони просто укладаються всередину готового стовбура та скріплюються між собою за допомогою гвинтових перемичок.</li> <li>У тих випадках, коли вигрібну яму для будинку з постійним проживанням розташовують у деякому віддаленні від житла або туалетної кабінки, верхню покришку оснащують бічним вирізом для комутації каналізаційного трубопроводу.</li> <li>В просвіти між покришками та шахтою засипають необхідну кількість землі (її бажано ущільнити). Для безпеки над ямою зазвичай укладають бетонну плиту. В ній проробляється отвір під вентиляційну трубу і люк для відкачування стоків.</li> </ul> <h2><a name="2"></a>Популярні конструкції</h2> <p> Перед тим, як зробити вигрібну яму в приватному будинку, необхідно скласти проєкт споруди. По виду конструкції споруди цього типу бувають поглинаючими та герметичними. Крім того, в якості заміської каналізації широко використовуються готові септики, представляють собою досить складні модулі. Вони оснащені примусовою системою руху відходів та біолого-хімічними очисниками. </p> <h2><a name="3"></a>Поглинаючі</h2> <p> Конструкції даного типу є більш сучасними варіантами найпростішої вигрібної ями на дачі своїми руками. У них немає дна, що дозволяє рідким стоків вбиратися в ґрунт. По дорозі туди вони проходять грубу фільтрацію, для чого на дно засипають пошарово пісок, гравій, бита цегла та т. п. Поглинають споруди відносяться до найбільш бюджетним і простим варіантів облаштування вигрібної ями. В цьому випадку не знадобляться особливі будівельні або інженерні навички. Через того, що велика частина стоків іде в землю, економляться кошти на послуги асенізаторів. </p> <p> <img width="522" alt="вигрібна яма для будинку з постійним проживанням" src="/upload/medialibrary/9bf/9bf335d5bbdad3547e53f7444b2bf0d7.jpg" height="491" title="вигрібна яма своїми руками без відкачування"><br> </p> <blockquote> <p> Поглинаюча конструкція є відмінним способом, як зробити вигрібну яму на дачі без джакузі, посудомийних і пральних машин. При цьому важливо враховувати, що ґрунт не в змозі поглинати великі обсяги стоків. Крім того, завжди є потенційний ризик забруднення навколишнього середовища та водоносного шару. Об'єкти даного типу повинні бути максимально віддалені від колодязів і водних свердловин. </p> </blockquote> <h2><a name="4"></a>Герметичні</h2> <p> Побудувати вигрібну яму, як того вимагають санітарні норми, виходить далеко не на кожній ділянці. Хорошим варіантом виступають т. н. «герметичні» конструкції, які необхідно періодично спорожняти після заповнення. </p> <p> <img width="640" alt="як правильно зробити вигрібну яму" src="/upload/medialibrary/512/512cf93c7a839ef0539d9941a0b1d881.jpg" height="375" title="вигрібна яма для будинку з постійним проживанням"><br> </p> <p> Мова йде про замкнутих ємностях, герметичність яких забезпечується наступними матеріалами: </p> <ul> <li>Вологонепроникні бетонні суміші.</li> <li>Цегляна кладка.</li> <li>Пластик.</li> <li>Газосилікатні блоки.</li> </ul> <blockquote> <p> За рахунок герметичності конструкцій забезпечується повна відсутність зловоний, які супроводжують роботу звичайних вигрібних ям. При цьому періодично доведеться викликати ассенизирующую машину для відкачування відходів. Забороняється використовувати для облаштування зливної ями шлакоблоки, оскільки постійний контакт з вологою сприяє їх швидкому руйнуванню. </p> </blockquote> <p> <img width="640" alt="як зробити вигрібну яму в приватному будинку" src="/upload/medialibrary/b25/b25c98e73bb97c105e78cf37c64e5574.jpg" height="362" title="як правильно зробити вигрібну яму"><br> </p> <p> Найпростіший спосіб, як правильно зробити каналізаційну яму – застосувати для цього готову пластикову місткість. Вона не потребує додаткової герметизації: головне – облаштувати на дні котловану цементну стяжку і посилити стіни арматурою. У тих випадках, коли естетична складова питання не важлива, місткість можна не закопувати. Одним з найбільш серйозних переваг такої схеми вигрібної ями є повна незалежність від глибини залягання ґрунтової води. Навіть якщо їх рівень дуже високий, небезпека витоку шкідливих речовин повністю відсутня. </p> <h2><a name="5"></a>Септики власного виробництва</h2> <p> Досить часто будується <a href="/cesspool/vigribna-yama-na-dachi-svoyimi-rukami-pristrij-za-pravilami.html">вигрібна яма своїми руками для дачі</a>, а також для приватного будинку. Сильною стороною цієї досить складно системи є здатність здійснювати глибоке очищення відходів. При цьому вони переробляються в добриво, яке потім використовується для збагачення ґрунту. Складається комплекс частіше всього з двох або трьох камерах. Перша з них призначена для накопичення рідини та первинної механічної очистки. Після цього в роботу включаються спеціальні бактерії, що призводить до повної переробки шкідливих відходів. </p> <p> Використання принципу переливу у пристрої зливної ями в приватному будинку дозволяє досягати видатних результатів. Вода всередині системи настільки якісно очищається, що надалі її дозволяється використовувати господарсько-технічних цілях – поливати город, мити поверхні та прибирати території. Облаштування зливної ями з переливом потребуватиме чималих фінансових і фізичних витрат. Для цього часто застосовують старі автомобільні покришки (головне, щоб у них не було дірок). Враховуючи невелику вагу гуми, спорудження ґрунтовного фундаменту в цьому випадку не буде потрібно. Зазвичай облаштовують ущільнену подушку з щебеню і піску товщиною 30-40 см і цементну стяжку висотою 10 см. </p> <p> <img width="640" alt="вигрібна яма на дачі своїми руками" src="/upload/medialibrary/d60/d600bfc9f85c82042a056164689b40d4.jpg" height="438" title="як зробити вигрібну яму в приватному будинку"><br> </p> <p> Рекомендації, як облаштувати вигрібну яму з саморобних септиків: </p> <ul> <li>Хороший спосіб збільшити об'єм споруджуваного з покришок резервуара – зрізати їх боковини.</li> <li>Всередину готового стовбура з шин бетонну трубу встановлюють у суворо вертикальному положенні. Для цього використовується будівельний рівень. Бажано, щоб вона в 2 рази поступалася по діаметру розміру покришок.</li> <li>Трубу монтують таким чином, щоб її верхній зріз виявився на 10 см нижче гирла гумового колодязя.</li> <li>Для заливання дна труби використовують бетон. У результаті треба отримати монолітний бетонний циліндр. Його оснащують по верху отвором для інфільтрації та для труби переливу.</li> <li>Каналізаційна труба вводиться всередину місткості. Ділянки, де вертикальна та каналізаційна труба комутуються між собою, обов'язково герметизують.</li> </ul> <h2><a name="6"></a>Технологія спорудження поглинаючої вигрібної ями</h2> <p> Для облаштування вигрібної ями своїми руками для дачі невеликих розмірів зазвичай вибирається поглинаюча конструкція. Її перевагами є простота споруди та можливість заощадити на послугах асенізаторів. Для зміцнення стін котловану дозволяється застосовувати цеглини або газосилікатні блоки. Однак найшвидший у реалізації спосіб – викласти шахту з бетонних кілець. </p> <p> <img width="640" alt="схема вигрібної ями" src="/upload/medialibrary/c1e/c1e084117179acf5b129055303219580.jpg" height="491" title="вигрібна яма на дачі своїми руками"><br> </p> <p> Порядок будівництва бетонної вигрібної ями своїми руками: </p> <ol> <li>Копання стовбура котловану. Необхідно, щоб його діаметр на 80 см перевищував аналогічний показник залізобетонного кільця. Загальна глибина споруди не повинна перевищувати 3 м, інакше виникнуть труднощі з чисткою ями від щільних придонних опадів. Це якраз відповідає висоті трьох кілець.</li> <li>Периметр котловану заливають бетонною стяжкою, що забезпечує необхідну основу для кілець. Центральна частина стовбура при цьому повинна залишатися вільною.</li> <li>Нижнє кільце оснащується серією отворів з кроком 10 см. Це дасть можливість очищеної випливати за стовбур шахти. Для цього використовують коронки по бетону діаметром 50 мм.</li> <li>Після монтажу кілець всередину колодязя засипають пісок, гравій, биті цегла, щебінь. Це дасть можливість отримати фільтр грубого очищення. Його висота – 100 см.</li> <li>Цю ж суміш використовують для обсипання котловану зовні. Перед цим периметр ями покривають гідроізоляцією, щоб уберегти споруди від попадання всередину нього ґрунтових вод навесні та восени.</li> <li>Завершальною процедурою є монтаж бетонної плити з двома отворами. Вони необхідно для встановлення люка для чищення і вентиляційної труби. Плиту можна залити з приготованого на ділянці розчину, або придбати на заводі ЗБВ.</li> </ol> <p> <img width="640" alt="облаштування вигрібної ями" src="/upload/medialibrary/7d2/7d24281745d57e089f0cee765992a15e.jpg" height="506" title="схема вигрібної ями"> </p> <blockquote> <p> Щоб вигрібна яма під будинком очищала стоки максимально якісно, в блок з фільтруючим колодязем рекомендується ввести накопичувач з переливом. Цей резервуар встановлюється трохи вище основного комплексу. </p> </blockquote> <h2><a name="7"></a>Будівництво герметичної вигрібної ями</h2> <p> Для спорудження тут застосовується практично ідентична технологія, що і в попередньому випадку. Однак герметична конструкція потребує бетонування дна, без потреби в бічних отвори в кільцях. Для покращення міцності нижню бетонну платформу армують, поклавши на дно металеву сітку. Бажано, щоб армувальна сітка виявилася усередині стяжки: для цього її трохи піднімаю за допомогою кілочків. </p> <p> <img width="640" alt="як побудувати вигрібну яму" src="/upload/medialibrary/622/622d3553ad380067351621fbdd8e164b.jpg" height="425" title="облаштування вигрібної ями"><br> </p> <p> Влаштування вигрібної ями на дачі передбачає повну герметизацію її стінок. Виконуючи <a href="/cesspool/pristrij-vigribnoyi-yami-svoyimi-rukami-v-privatnomu-budinku.html">влаштування вигрібної ями в приватному будинку</a>, застосовується недорогий бітум (їм обробляються внутрішні стінки). Для зовнішнього оздоблення звичайно застосовується проста глина. Якщо колодязь викладений з цегли, його можна обштукатурити. На укладання цегли йде більше часу, ніж на монтаж бетонних кілець. Дно котловану в такому випадку також потребує заливання бетонної стяжки. </p> <p> <img width="640" alt="як зробити вигрібну яму на дачі" src="/upload/medialibrary/a0a/a0adf24021fa853ea63218ea19661006.jpg" height="441" title="як побудувати вигрібну яму"><br> </p> <p> Перш ніж продовжувати подальші роботи, залите основа залишають на тиждень. Дуже важливо, щоб бетон набрав необхідну міцність. Укладаючи цеглину в стіні формують отвори для каналізаційної труби. Її підводять до криниці нижче рівня промерзання ґрунту в даній місцевості, що дозволить підтримувати ефективність вигрібної ями в будь-який час року. При укладанні каналізаційного відводу потрібно організувати його ухил у бік шахти, щоб відходи смоги рухатися самопливом. </p> <h2><a name="8"></a>Монтаж готових блоків</h2> <p> Найбільш простий в установці системою накопичення і переробки стоків вважається готовий комплекс, представлений у продажу в розбірному вигляді. Окремі елементи заводських септиків для зливної ями в приватному будинку виготовляються точно за розміром, що дозволяє здійснювати їх складання максимально оперативно. Єдиним слабким місцем даних систем є той факт, що вони володіють фіксованим обсягом, визначеним виробником. Як правило, параметри місткостей розраховані на середньостатистичне споживання. Для вибору оптимального варіанта системи рекомендується заздалегідь зробити приблизні розрахунки навантаження на септик. </p> <p> <img width="640" alt="як правильно зробити каналізаційну яму" src="/upload/medialibrary/4b1/4b1181c422128a6ce78c57a107cb72df.jpg" height="507" title="як зробити вигрібну яму на дачі"><br> </p> <p> Обладнання вигрібних ям даного типу зазвичай не викликає ніяких труднощів: </p> <ol> <li>Викопати котлован. Робота реалізується за стандартною для всіх ям схемою. Дно оснащується подушкою із суміші бетону і щебінки.</li> <li>Після заливки розчину роблять паузу в роботі, поки бетон повністю не застигне. Час від часу його оббризкують водою.</li> <li>Тим часом в спеціалізованому магазині можна вибрати відповідний за обсягом блок накопичення і очищення стоків. Як правило, в його комплект входять септики, кришки та кільця.</li> <li>Складання окремих елементів необхідно проводити в суворій відповідності з інструкцією. У ній міститься схема монтажу і рекомендації з облаштування окремих вузлів. Так, для підвищення герметичності стикових ділянок підводної труби та основної місткості рекомендується використовувати кислотостійкий герметик.</li> <li>Перш ніж засипати готову конструкцію землею, її рекомендується протестувати. Для цього всередину системи пускають технічну воду. По ходу процедури необхідно перевірити правильність кута укладання каналізаційної труби та герметичність з'єднань. Якщо протікання не виявлені, комплекс можна засипати.</li> </ol> <p> <img width="611" alt="пристрій зливної ями в приватному будинку" src="/upload/medialibrary/48f/48f1bd062a11759715bd00a9cc808582.jpg" height="527" title="як правильно зробити каналізаційну яму"> </p> <h2><a name="9"></a>Підсумки</h2> Наявність саморобної каналізації на заміській ділянці на порядок збільшує комфорт перебування на дачі. Найпростішим варіантом є вигрібні ями: зробити самому таку споруду цілком під силу будь-якому новачкові. Найпростіший варіант – поглинаюча конструкція, яка в змозі забезпечити потреби невеликого котеджу. Великі будинки бажано оснащувати збірними комплексами з переливом. Вони не тільки забезпечують відмінну чищення стічних вод, але і виробляють корисні добрива. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/zsPV9yojvjg?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <br> <br> <p> <br> </p>