SewerageMastak

Каналізація при високому рівні ґрунтових вод, як зробити правильно

Зміст:

1. Особливості конструкції каналізації, якщо ґрунтові води близько
2. Принцип роботи каналізації
3. Правила будівництва каналізації при високому рівні ґрунтових вод

Ми давно звикли до комунального комфорту і зручності. І такі звичайні речі, як каналізаційна система, сприймаються як само собою зрозуміле. Будь заміський будинок оснащений, як правило, благами цивілізації. До того ж, побудувати хоча б примітивну каналізаційну систему цілком може кожен пересічний громадянин. Ось тільки не завжди та скрізь це легко зробити.
Велика частина України знаходиться в такому кліматичному поясі, де високий рівень ґрунтових вод – проблема номер один. Побудувати в таких умовах каналізацію непросто. Є великий ризик, що стоки будуть потрапляти у підземні води. Або навпаки – септик буде «потоплений» ґрунтовими водами. Можна, звичайно, купити герметичний пластиковий резервуар. Але доведеться часто викликати асенізатор.

А можна заощадити кошти та самостійно побудувати септик, спеціально призначений для такої місцевості. Адже каналізація при високому рівні ґрунтових вод – цілком розв'язувана задача.

Особливості конструкції каналізації, якщо ґрунтові води близько

Відразу обмовимося, каналізація при високому рівні ґрунтових вод в принципі будується так само, як цілком звичайна. Так у чому «родзинка» такого септика? Вигрібна яма без дна зводиться над ґрунтовими водами (детальніше: "Вигрібна яма при високому рівні ґрунтових вод - робимо правильно"). Це очевидно. Далі в конструкції проводяться инфильтрационные тунелі (їх ще часто називають – «касети»). Тунелі також розміщуються над підземними водами. Важливо знати, як утеплити септик, якщо в цьому є необхідність в конкретному випадку.

Пройшла всі етапи очищення рідина надходить з таких тунелів в ґрунтові шари, не забруднюючи їх і не завдаючи шкоди навколишньому природі. Діаметр инфильтрационных тунелів невеликий. Зазвичай він становить приблизно 130-200 мм Розміщують їх навіть на самій поверхні землі, не закопуючи. Особливо це актуально, якщо рівень ґрунтових вод надмірно високий. Втім, в холодну пору року ці труби доведеться добре утеплити. Інакше велика ймовірність, що вони просто промерзнуть і перестануть функціонувати у звичному режимі.

Принцип роботи каналізації

Розглянемо, як працює каналізація з високим рівнем ґрунтових вод. Спочатку стоки потрапляють з будинку по трубі прямо в перший резервуар. Там проходить їх первісна груба очистка. Потім зливні стоки потрапляють на сполучній трубі на другий резервуар. Тут йде анаеробне бродіння вмісту, в результаті чого відбувається більш ретельне очищення зливних вод. І, нарешті, третій резервуар. У ньому надійшла рідина стає більш прозорою і чистою, всі залишилися частинки осідають на дно.

Після проходження стоків через таку трикамерну систему каналізації, вони перетікають у вже згадуваний вище інфільтраційної тунель. Відбувається це завдяки дії заглибного насоса.

У такому тунелі стоки проходять завершальну очищення і зливаються власне в саму ґрунт.

Ось за таким принципом і працює каналізація при високих ґрунтових водах. В принципі, за монтажем подібної системи можна звернутися до спеціалізованим фірмам. Однак при бажанні та вмінні цілком можна легко обійтися власними силами. Виявляється, це посильне завдання. Тому розглянемо питання, як зробити каналізацію своїми руками, якщо ґрунтові води близько.

Правила будівництва каналізації при високому рівні ґрунтових вод

Будівництво системи каналізації потрібно починати лише тоді, коли рівень ґрунтових вод опуститься до свого мінімуму. Тільки після цього слід почати рити котлован. Там потрібно розмістити два колодязя. Або доведеться виконувати пристрій каналізаційного колодязя своїми силами, або можна купити промислові пластикові резервуари. Один з колодязів повинен бути приєднаний до каналізаційної труби, що йде від будинку. А другий з'єднуватися з першим колодязем допомогою труби, але таким чином, щоб рідина з першого перетікала легко в другій.
Взагалі, якщо у вас є сумніви, з яких матеріалів будувати колодязі, то варто зупинити свій вибір на армованому бетоні. До речі, у продажу можна знайти та вже готові колодязі під установку на земельних ділянках. Правда, доведеться за це чимало заплатити. Плюс врахуйте вартість доставки та встановлення таких колодязів.
Що стосується инфильтрационного тунелю, то влаштування каналізації при високому рівні ґрунтових вод без нього не обійдеться. Цей тунель-касету краще помістити на глибину до півметра в землю. Якщо ж ґрунтові води аж надто близько до поверхні, то в виритий під касету канал насипте піску, зверху покладіть шар щебеню, а вже на нього і сам інфільтраційної тунель. Не забудьте, що касету необхідно як слід утеплити. Насипте зверху гравій і пісок. Можна продумати та прокладку спеціального теплосохраняющего матеріалу поверх инфильтрационного тунелю.

Взагалі інфільтраційної тунель краще купити готовий. Але можна зробити його самому. Цей тунель являє собою витягнуту пластикову коробку. У чому-то є схожість зі звичайною трубою. Цей тунель-касета оснащений безліччю технологічних отворів, через які вода буде просочуватися в ґрунт. Можна, до речі, придбати більш дешеву заміну. Це дренаж фундаменту, який теж обладнаний отворами. Він цілком може виконати функції инфильтрационного тунелю, але все ж результативність його роботи буде набагато нижче. Тому роблячи вибір, виходьте зі своїх фінансових можливостей і того, як довго ви хочете, щоб каналізаційна система вам прослужила.
Також майте на увазі, що інфільтраційної тунель (або просто инфильтратор) не можна експлуатувати поодинці, без спільної роботи з самим септиком. Іншими словами, взяти та закопати инфильтратор в землю і зливати туди безпосередньо, без очищення, стоки – рішення абсурдне. Адже в цьому випадку отвори механізму відразу заб'ються. І його доведеться або ретельно чистити, або взагалі замінювати новим. Тому не ризикуйте. А дійте за всіма правилами.
І, нарешті, останній елемент всієї системи - це насос. Занурювальний насос кріпиться до останнього резервуару каналізаційної системи. Він повинен мати поплавець, який буде контролювати рівень наповнення місткості та давати сигнал до автоматичного включення насоса. Фахівці радять обзавестися двома зануреними насосами. Вся річ у тому, що в результаті форс-мажорних обставин будь-якого з насосів може не спрацювати, тоді другий обов'язково врятує ситуацію.
Ось так будується каналізація, якщо близько ґрунтові води. Звичайно, не можна сказати, що це легкий і простий спосіб обладнати систему. Але, мабуть, це єдиний вихід. Не забувайте, що якщо ваш ділянка грішить високим рівнем підземних вод, то доведеться неабияк попітніти, щоб налагодити роботу очисної системи. Але якщо керуватися нашими порадами та досконально опрацювати цю проблему, то автономна каналізація з високим рівнем ґрунтових вод запрацює злагоджено, як годинниковий механізм. А значить, вам залишиться тільки насолоджуватися результатом своєї праці та комфортом заміського життя зі всіма комунальними зручностями!

Каналізація при високому рівні ґрунтових вод, як зробити правильно

Зміст:<br> <br> 1. <a href="#1">Особливості конструкції каналізації, якщо ґрунтові води близько</a><br> 2. <a href="#2">Принцип роботи каналізації</a><br> 3. <a href="#3">Правила будівництва каналізації при високому рівні ґрунтових вод</a><br> <br> Ми давно звикли до комунального комфорту і зручності. І такі звичайні речі, як каналізаційна система, сприймаються як само собою зрозуміле. Будь заміський будинок оснащений, як правило, благами цивілізації. До того ж, побудувати хоча б примітивну каналізаційну систему цілком може кожен пересічний громадянин. Ось тільки не завжди та скрізь це легко зробити.<br> <blockquote> Велика частина України знаходиться в такому кліматичному поясі, де високий рівень ґрунтових вод – проблема номер один. Побудувати в таких умовах каналізацію непросто. Є великий ризик, що стоки будуть потрапляти у підземні води. Або навпаки – септик буде «потоплений» ґрунтовими водами. Можна, звичайно, купити герметичний пластиковий резервуар. Але доведеться часто викликати асенізатор. </blockquote> <p> <img width="622" src="/upload/medialibrary/fec/fec4272fd7a7df863082bd2886d9bba8.jpg" height="442"> </p> А можна заощадити кошти та самостійно побудувати септик, спеціально призначений для такої місцевості. Адже каналізація при високому рівні ґрунтових вод – цілком розв'язувана задача.<br> <h2><a name="1"></a>Особливості конструкції каналізації, якщо ґрунтові води близько</h2> Відразу обмовимося, каналізація при високому рівні ґрунтових вод в принципі будується так само, як цілком звичайна. Так у чому «родзинка» такого септика? Вигрібна яма без дна зводиться над ґрунтовими водами (детальніше: "<a href="/cesspool/vigribna-yama-pri-visokomu-rivni-gruntovih-vod-_-robimo-pravilno.html">Вигрібна яма при високому рівні ґрунтових вод - робимо правильно</a>"). Це очевидно. Далі в конструкції проводяться инфильтрационные тунелі (їх ще часто називають – «касети»). Тунелі також розміщуються над підземними водами. Важливо знати, <a href="/septic-tank/yak-utepliti-septik-na-zimu-pravilno.html">як утеплити септик</a>, якщо в цьому є необхідність в конкретному випадку.<br> <br> Пройшла всі етапи очищення рідина надходить з таких тунелів в ґрунтові шари, не забруднюючи їх і не завдаючи шкоди навколишньому природі. Діаметр инфильтрационных тунелів невеликий. Зазвичай він становить приблизно 130-200 мм Розміщують їх навіть на самій поверхні землі, не закопуючи. Особливо це актуально, якщо рівень ґрунтових вод надмірно високий. Втім, в холодну пору року ці труби доведеться добре утеплити. Інакше велика ймовірність, що вони просто промерзнуть і перестануть функціонувати у звичному режимі. <p> <img width="622" src="/upload/medialibrary/e78/e7873d27d164e1a4636144b640489bd2.jpg" height="421"> </p> <h2><a name="2"></a>Принцип роботи каналізації</h2> Розглянемо, як працює каналізація з високим рівнем ґрунтових вод. Спочатку стоки потрапляють з будинку по трубі прямо в перший резервуар. Там проходить їх первісна груба очистка. Потім зливні стоки потрапляють на сполучній трубі на другий резервуар. Тут йде анаеробне бродіння вмісту, в результаті чого відбувається більш ретельне очищення зливних вод. І, нарешті, третій резервуар. У ньому надійшла рідина стає більш прозорою і чистою, всі залишилися частинки осідають на дно.<br> <br> Після проходження стоків через таку трикамерну систему каналізації, вони перетікають у вже згадуваний вище інфільтраційної тунель. Відбувається це завдяки дії заглибного насоса.<br> <br> У такому тунелі стоки проходять завершальну очищення і зливаються власне в саму ґрунт.<br> <br> Ось за таким принципом і працює каналізація при високих ґрунтових водах. В принципі, за монтажем подібної системи можна звернутися до спеціалізованим фірмам. Однак при бажанні та вмінні цілком можна легко обійтися власними силами. Виявляється, це посильне завдання. Тому розглянемо питання, як зробити каналізацію своїми руками, якщо ґрунтові води близько.<br> <h2><a name="3"></a>Правила будівництва каналізації при високому рівні ґрунтових вод</h2> Будівництво системи каналізації потрібно починати лише тоді, коли рівень ґрунтових вод опуститься до свого мінімуму. Тільки після цього слід почати рити котлован. Там потрібно розмістити два колодязя. Або доведеться виконувати <a href="/mounting/pristrij-kanalizacijnih-kolodyaziv-riznih-vidiv.html">пристрій каналізаційного колодязя</a> своїми силами, або можна купити промислові пластикові резервуари. Один з колодязів повинен бути приєднаний до каналізаційної труби, що йде від будинку. А другий з'єднуватися з першим колодязем допомогою труби, але таким чином, щоб рідина з першого перетікала легко в другій.<br> <blockquote> Взагалі, якщо у вас є сумніви, з яких матеріалів будувати колодязі, то варто зупинити свій вибір на армованому бетоні. До речі, у продажу можна знайти та вже готові колодязі під установку на земельних ділянках. Правда, доведеться за це чимало заплатити. Плюс врахуйте вартість доставки та встановлення таких колодязів. </blockquote> Що стосується инфильтрационного тунелю, то влаштування каналізації при високому рівні ґрунтових вод без нього не обійдеться. Цей тунель-касету краще помістити на глибину до півметра в землю. Якщо ж ґрунтові води аж надто близько до поверхні, то в виритий під касету канал насипте піску, зверху покладіть шар щебеню, а вже на нього і сам інфільтраційної тунель. Не забудьте, що касету необхідно як слід утеплити. Насипте зверху гравій і пісок. Можна продумати та прокладку спеціального теплосохраняющего матеріалу поверх инфильтрационного тунелю. <p> <img width="522" src="/upload/medialibrary/740/740f845d5ed3abadb05a31ed87befe98.jpg" height="418"> </p> Взагалі інфільтраційної тунель краще купити готовий. Але можна зробити його самому. Цей тунель являє собою витягнуту пластикову коробку. У чому-то є схожість зі звичайною трубою. Цей тунель-касета оснащений безліччю технологічних отворів, через які вода буде просочуватися в ґрунт. Можна, до речі, придбати більш дешеву заміну. Це дренаж фундаменту, який теж обладнаний отворами. Він цілком може виконати функції инфильтрационного тунелю, але все ж результативність його роботи буде набагато нижче. Тому роблячи вибір, виходьте зі своїх фінансових можливостей і того, як довго ви хочете, щоб каналізаційна система вам прослужила.<br> <blockquote> Також майте на увазі, що інфільтраційної тунель (або просто инфильтратор) не можна експлуатувати поодинці, без спільної роботи з самим септиком. Іншими словами, взяти та закопати инфильтратор в землю і зливати туди безпосередньо, без очищення, стоки – рішення абсурдне. Адже в цьому випадку отвори механізму відразу заб'ються. І його доведеться або ретельно чистити, або взагалі замінювати новим. Тому не ризикуйте. А дійте за всіма правилами. </blockquote> І, нарешті, останній елемент всієї системи - це насос. Занурювальний насос кріпиться до останнього резервуару каналізаційної системи. Він повинен мати поплавець, який буде контролювати рівень наповнення місткості та давати сигнал до автоматичного включення насоса. Фахівці радять обзавестися двома зануреними насосами. Вся річ у тому, що в результаті форс-мажорних обставин будь-якого з насосів може не спрацювати, тоді другий обов'язково врятує ситуацію. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/hLCdXLFG2eM?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> Ось так будується каналізація, якщо близько ґрунтові води. Звичайно, не можна сказати, що це легкий і простий спосіб обладнати систему. Але, мабуть, це єдиний вихід. Не забувайте, що якщо ваш ділянка грішить високим рівнем підземних вод, то доведеться неабияк попітніти, щоб налагодити роботу очисної системи. Але якщо керуватися нашими порадами та досконально опрацювати цю проблему, то автономна каналізація з високим рівнем ґрунтових вод запрацює злагоджено, як годинниковий механізм. А значить, вам залишиться тільки насолоджуватися результатом своєї праці та комфортом заміського життя зі всіма комунальними зручностями! <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/DbsaVRm1hlI?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <br>