SewerageMastak

Який септик краще – особливості вибору септика для дому та дачі

Зміст:

Суть питання
Матеріал виготовлення
Призначення
Оптимальні варіанти
Ніж заводські моделі краще саморобних
Особливості ґрунту і глибина проходження підземних вод
Характеристики септика
Ступінь продуктивності
Вітчизняні моделі
Підсумок

Власникам будь-якого заміського будинку, організуючим автономну систему каналізації, доводиться вирішувати завдання, який септик краще. Річ у тому, що конструкції даного типу представлені у продажу у великій різноманітності, що накладає певну складність на вибір відповідного варіанту.

септик для дому постійного проживання

Суть питання

Під септиком мається на увазі водонепроникна місткість, до складу якої входить одна або кілька відділень (камер). Як і будь-яка інша конструкція, очисна споруда теж відрізняється своїми особливостями. Визначаючись, який вибрати септик, доводиться вивчити знаходяться у вільному продажу варіанти, і зрозуміти, як вони працюють. Це дасть можливість прийняти правильне рішення у бік тієї або іншої моделі.

Матеріал виготовлення

Для класифікації септиків використовуються кілька критеріїв.

Один з них – тип матеріалу виготовлення:

 • Кільця з залізобетону. Для цих готових конструкцій характерна хороша надійність і стійке перенесення корозії. До недоліків виробів відносять їх велику масу, що передбачає використання при встановленні спеціальних механізмів.
 • Монолітний бетон. Спорудження даного типу облаштовуються за місцем методом заливки бетонного розчину, для чого попередньо проводиться закладка опалубки. Бетон готуватися на місці роботи, або замовляється на найближчому ЗБВ.
 • Цегла або піноблоки. Для цього дно і стіни викопаного котловану проходять інтенсивну герметизацію глиняним розчином або сучасними обмазочными матеріалами. Кладка здійснюється традиційним способом, зі зміщенням рядів.
 • Ємності зі сталі. Відрізняються невеликою собівартістю і відмінною стійкістю по відношенню до механічних навантажень. Серйозним недоліком сталевих виробів є їх схильність до іржавіння, що вимагає проведення робіт з додаткової гідроізоляції.
 • Полімерні матеріали. Даний вид септиків для приватного будинку володіє невеликою вагою і відноситься до бюджетних варіантів. Проте в режимі низьких температур полімер стає крихким і починає тріскатися. Крім того, конструкції даного типу часто пошкоджуються гризунами.
 • Склопластик. Для цих міцних моделей невеликої ваги характерна стійкість до хімічних впливів, що пояснює їх практичність і довговічність.

який вибрати септик

Незалежно від того, з чого виготовлений септик для дому постійного проживання, важливо звертати увагу на його міцність і герметичність. Внутрішні стоки ні в якому разі не повинні потрапляти в навколишнє середовище.

Призначення

За специфікою виконуваної функції септики для заміського будинку і дачі діляться на три групи:

 1. Накопичувальні. Конструкції даного типу складаються з міцної герметичній місткості або спарених сполучених колодязів. Особливістю обслуговування накопичувальних септиків є потреба в постійній відкачування стоків. Для цього потрібно замовляти спеціальну машину з бочкою і компресором.
 2. Відстійники. До складу комплексів входять модулі ґрунтової доочищення. Без них ступінь очищення відходів не перевищує 70-75%. Відстійники включають в себе одне і кілька відділень. Перероблення накопичень включає в себе відділення рідини від твердих частинок. Все це супроводжується зброджуванням, для чого в склад рідини вводяться анаероби.
 3. Модулі глибокої біологічної очистки. Ці автономні септики для приватного будинку складаються з набору відділень, що дозволяє проводити поетапне хімічна, біологічна та механічна розкладання відходів. Органічні залишки настільки нешкідливі, що їх можна виводити безпосередньо у водойму або ґрунт. Читайте також: "Автономна каналізація для приватного будинку – види, особливості пристрою, правила вибору".

септики для дачі з високим рівнем ґрунтових

Порівнюючи септики для заміського будинку, в першу чергу звертають увагу на найпростіші конструкції накопичувального типу. Їх функціонування побудовано на поступовому расслаивании потрапили всередину відходів. Як результат, більш масивні включення переміщуються на дно, а рідкі стоки піднімається. Робота відстійників також заснована на природному відділенні нерозчинних включень від води: це і називається процесом відстоювання.

Щоб доводити відокремлену рідину до безпечного стану, септики для котеджу комплектуються инфильтраторами. З вигляду це – місткості без дна, що діють за типом аераційних майданчиків. Після попадання в инфильтраторы відходів проводиться їх додаткове очищення. Далі, транзитом через ґрунтовий фільтр, рідина виводиться назовні.

види септиків для приватного будинку

Вибір септика глибокого очищення передбачає використання комплексної методики, яка провокує поетапне розкладання відходів. Спочатку відбувається випадання в осад твердих частинок, потім органічні речовини проходять биопереработку. Далі в роботу включається хімічний модуль і фільтр фінальної очищення. Порівняння септиків показує, що тільки блоки глибокого очищення здатні довести ступінь очищення до 95-98%. Після освітлення і антисептичної обробки перероблені маси дозволяється виводити в навколишнє середовище.

Оптимальні варіанти

Здійснюючи вибір септик для заміського будинку, необхідно орієнтуватися на певні критерії. В першу чергу звертають увагу на специфіку житла та потреби проживаючих у ньому людей. Ціна пристрою залежить від матеріалу його виготовлення, місткості та кількості модулів конструкції, типу використовуваної технології переробки стоків, використання додаткових пристосувань.

септик для заміського будинку і дачі

Які бувають септики для приватного будинку за типом конструкції та додаткової комплектації:

 • З компресорами та дренажними помпами.
 • З фільтрами та поплавковими рівнемірами.
 • З автоматичними приладами контролю.

автономний септик для приватного будинку

Компресори входять до складу комплексів біологічного очищення. Їх завданням є подача окислюючих потоків кисню для підтримки життєдіяльності аеробів. Дренажними помпами проводиться стимуляція переміщення стоків всередині септика. Також їх використовують для виведення очищеної рідини в тих випадках, якщо основний комплекс знаходиться нижче точки скидання.

Ніж заводські моделі краще саморобних

Щоб заощадити фінанси, деякі власники заміських ділянок використовують для виготовлення септиків автопокришки, цегла або бетонні кільця. Щоб спорудити таку конструкцію, доводиться витратити достатньо часу і сил. Своїми руками можна побудувати не тільки найпростіші накопичувачі, а також модульні очищувачі, що складаються з серії сполучених між собою відстійників. Це дає можливість досягти досить непоганого освітлення вод.

вибір септика для заміського будинку

Однак, з точки зору практичності та ефективності, кращим септиком для дому постійного проживання є все ж заводська конструкція. Як правило, вироби даного типу мають сертифікацію про відповідність будівельним та екологічним вимогам.

Особливості ґрунту і глибина проходження підземних вод

В процесі пошуку кращого септика для заміського будинку необхідно враховувати геологічні особливості місцевості. Наприклад, очисні споруди в комбінації з инфильтратором або поглинальної шахтою вимагають проходження підземних вод на 1 м нижче зрізу потенційного дна комплексу ґрунтової доочищення. Виводити в навколишній простір очищену рідину дозволяється лише за умови наявності нижче системи доочистки шару піску, гравію або гальки. Це також можуть бути піскуваті пластичні ґрунту.

Функцію инфильтраторов і поглотительных колодязів можуть виконувати спеціальні фільтраційні поля. До складу цієї дренажної конструкції входять перфоровані труби та дренажі з фільтруючого гравію і геотекстилю. Іноді фільтраційні поля можуть знаходитися вище очищаючого модуля. В такому випадку транспортування стоків по трубах здійснюється за допомогою насосів.

вибір септика

Застосовувати доочистку на глинистих ґрунтах немає сенсу. Річ у тому, що ступінь всмоктування води глиною, суглинків і твердих ґрунтів знаходиться майже на нульовому рівні. Як результат, відведення в ґрунт припиниться, а сам септик заллє водою. У такій ситуації зазвичай застосовують додатковий водопровід, відводить стоки в канави або централізовані комунікації. У разі близького розташування підземних вод до поверхні землі використання автономних комплексів очищення зустрічає великі труднощі. Це також відноситься до місцевостям, де під час весняного сніготанення або сильних дощів рівень ґрунтових вод різко підвищується.

Існують наступні види септиків для дачі з високим рівнем ґрунтових вод:

 1. Герметичні накопичувальні резервуари. По мірі їх заповнення необхідно проводити відкачування і вивезення стоків.
 2. Смуги. Для перекачки очищеної рідини використовуються помпи.

порівняння септики для заміського будинку

Найдешевше при підборі септика для ділянки з високим рівнем залягання підземних вод придбати полімерну місткість. У ній передбачена біологічне очищення і подальше виведення рідини в накопичувач.

Для спорожнення накопичувальної місткості використовуються два варіанти. Якщо поруч є центральна каналізаційна лінія, стоки можна перекачувати в неї допомогою насоса. В інших випадках доводиться запрошувати для відкачування асенізаторів. Для цього необхідно заздалегідь облаштувати зручний під'їзд до точки розташування бака.

Характеристики септика

Щоб визначити об'єм приймаючого блоку або секції, необхідно відштовхнутися від середньодобової норми стоків на одного мешканця. При цьому орієнтуються на щодобове споживання при стандартному набору сантехніки – 200 л/1 людини. Як свідчать сучасні нормативи, накопичувач стоків повинен бути здатним прийняти об'єм від кожної людини трехсуточной нормі. Якщо в родині чотири людини, місткість септика розраховується, як 4х200х3 = 2,4 м3. Для тих будинків, де часто приймають гостей, об'єм приймаючої місткості необхідно збільшити на 20-30%.

септик для котеджу

Сучасні септики для приватного будинку фабричного виробництва зазвичай маркуються зазначеннями кількості людей, що вони у змозі обслужити. Оптимальною глибиною місткості вважається показник 1,5-3 м. В тих випадках, коли застосовується місткість більшої глибини, можуть з'явитися додаткові перешкоди при відкачуванні скупчень вмісту асенізаційної машиною.

Ступінь продуктивності

Щоб вибрати кращий септик для заміського будинку, який не підвів і працював безвідмовно, необхідно враховувати тип помешкання та продуктивність приладу:

 • Сезонне проживання. На тих дачах, які призначені виключно для відпочинку на вихідних і в теплий сезон, монтувати дорогі очисні споруди з декількох камер немає сенсу. Кращим варіантом для випадків, коли середньодобовий об'єм відходів не перевищує 1 м3, є однокамерні септики невеликої продуктивності. Вага компактних комплексів досить невеликий. Це полегшує їх перевезення і монтажні заходи по заглиблення в котлован. Подібні роботи цілком можна реалізувати самостійно, не залучаючи спецтехніку.
 • Постійне проживання. Якщо заміський будинок призначений для постійного проживання, рекомендується застосовувати комплексні септики для дому постійного проживання 4 5. Хорошим варіантом є відстійники, оснащені ґрунтової доочищенням. У першу чергу це стосується місцевостей з низьким розташуванням рівня ґрунтової води. Для забезпечення гарної ефективності індивідуальної каналізації, в її роботі рекомендується використовувати аеробні та анаеробні бактерії. Їх вводять усередину місткостей, що призводить до «съеданию» органіки. Завдяки застосуванню біологічного розкладання стоків продукти життєдіяльності доводяться до стану технічної води.

порівняння септиків

Модулі глибокого очищення найкраще встановлювати на тих дачах, поряд з якими є природні водойми. Річ у тому, що після процедури глибокого очищення стоки виходять настільки безпечними, що їх дозволяється зливати в річки та озера.

Вітчизняні моделі

Російські виробники виготовляють автономні септики для заміських будинків вже декількох десятиліть. Протягом цього строку з'явився цілий ряд компаній, що спеціалізуються на подібній продукції. Деякі моделі просто дублюють імпортні септики від провідних європейських брендів. Але в більшості випадків мова йде про дійсно унікальних розробках для фільтрації стоків.

які бувають септики для приватного будинку

Назва септиків вітчизняного виробництва, які користуються найбільшою популярністю:

 • Евробіон. Продукт багаторічних розробок провідних інженерів виробничого об'єднання «Юбас». Комплекси даного типу мають у своєму складі інноваційні мембрани, виготовлені за унікальною технологією. Завдяки застосуванню ритмового аеротенках комплекси дозволяється використовувати в режимі тривалих простоїв каналізації.
 • Тополя. Виробник цього надійного септика – компанія «Еко-Гранд». Для приладу характерна дуже якісна очистка (аж до 99%). Завдяки впровадженню оригінальних виробничих схем, що відкривають доступ в первинну камеру, була спрощена процедура обслуговування відділень. Щоб витягувати назовні великі каналізаційні відходи, не потрібна допомога фахівців.
 • Астра. Комплекси від торгової марки «Юнилос», здатні видавати рівень очищення від шкідливих включень до 75%. Компанія представлена на ринку кількома розробками, розрахованими на різне число споживачів. Для додаткового оснащення модуля застосовують компресор, що дає можливість проводити фільтрацію в кілька етапів. Після проходження всіх стадій очищення стоки можна відводити в навколишнє середовище.
 • Танк. Марка септиків від компанії «Тритон-пластик». Модельна лінійка цього виробника складається з приладів різної продуктивності, від компактних місткостей на 600 л/добу, і до потужних станцій на 1200 л/добу. Їх характеристики збігаються з показниками стандартних багатоступеневих комплексів з переробки продуктів життєдіяльності.
 • Тритон. Це виріб також належить компанії «Тритон-пластик». На ринку представлено кілька модифікацій даної розробки. Їх відрізняє форма резервуарів і методи очищення. Моделі категорії «мікро» та «міні» володіють місткістю 450 і 750 л, а накопичувачі з маркуванням «М» і «Т» розраховані на переробку стоків в обсягах від 10000 л.
 • Твер. Септик з відкачуванням для приватного будинку від торгової марки «Інженерне обладнання». Комплексний підхід включає використання як механічного, так і біологічного методу. Модульна лінія має чотирирівневу методику освітлення продуктів життєдіяльності. Продуктивність станції знаходиться на рівні 750-1500 м3/ добу.
 • Топас. Для моделей цього типу характерні невеликі витрати електричної енергії. Завдяки використанню чотирьох секцій ступінь очищення стоків сягає 98%.

кращий септик для дому постійного проживання

В процесі розв'язання задачі, який септик обрати для приватного будинку, рекомендується звернути увагу на продукцію компанії «Тритон-пластик». Вони вирізняються значною товщиною стінок корпусу і використанням ребер жорсткості. Як результат, конструкція отримує можливість чинити опір великим зовнішнім впливам. Це дуже цінно, з урахуванням реалій клімату деяких українських регіонів, з характерним для них морозним обдиманням ґрунту і різкими температурними перепадами. Подібні конструкції захищені від спливання під час весняного сніготанення, коли рівень підземних вод різко збільшується. Встановлюючи конструкції даного типу, можна не використовувати спеціальні бетонні та металеві обважнювачі.

Одним із самих гарних септиків для дому вважається розробка виробничого об'єднання «Лідер». Мова йде про цілий комплекс, що складається з поліпропіленових секцій: всередині обладнання даного типу застосовується триступенева фільтрація. Мова йде про механічною, аеробної та биофильтрационной очистки, що дає можливість скидати рідина в природні водойми.

Серед найпопулярніших септиків виділяються очисні станції «Росток» від фірми «Екопром». Ця компанія давно спеціалізується на виготовленні анаеробних комплексних станціях, і досягла на цьому терені чимало успіхів. Однак варто враховувати, що ці пристрої в змозі видавати ступінь чистоти відходів на рівні 65-70%. Щоб довести стоки до прийнятних для скидання в навколишнє середовище показників, рекомендується застосовувати дренажні тунелі.

огляд септиків

Кожен із згаданих у цьому огляді септиків володіє набором індивідуальних характеристик, що дає можливість покупцеві вибрати для себе найбільш оптимальний варіант. Крім обсягу баків, продуктивності та методу очищення велике значення має вартість очисних станцій. Ще однією великою перевагою заводських комплексів є можливість доукомплектації через стиковку додаткових модулів. Це стимулює підвищення обсягу та продуктивності очисного комплексу.

Підсумок

При відсутності централізованої каналізації в приватному будинку є лише один вихід – обзавестися автономною системою відведення стоків. Немає однозначної відповіді на питання, який септик найкращий. Багато залежить від призначення будинку і кількості мешканців у ньому людей. Так, для жител з постійним проживанням бажано застосовувати повноцінні очисні споруди з багатоступеневою системою фільтрації. Пройшли через такий комплекс стоки дозволяється скидати в найближчий водойму або канаву.

Що стосується сезонних дач, то в процесі пошуку, який септик обрати для приватного будинку, рекомендується звернути увагу на найпростіші відстійники-накопичувачі. Для економії фінансів такі споруди, що нагадують вигрібні ями, облаштовуються силами власників дачі. Для цього найчастіше використовуються бетонні кільця, цеглу або відпрацьовані покришки. Однак найнадійнішими септиками вважаються заводські моделі з склопластику, які не бояться морозного пученія і весняних паводків.Який септик краще – особливості вибору септика для дому та дачі

<p> Зміст:<br> </p> <a href="#1">Суть питання</a><br> <a href="#2">Матеріал виготовлення</a><br> <a href="#3">Призначення</a><br> <a href="#4">Оптимальні варіанти</a><br> <a href="#5">Ніж заводські моделі краще саморобних</a><br> <a href="#6">Особливості ґрунту і глибина проходження підземних вод</a><br> <a href="#7">Характеристики септика</a><br> <a href="#8">Ступінь продуктивності</a><br> <a href="#9">Вітчизняні моделі</a><br> <a href="#10">Підсумок</a><br> <p> </p> <p> Власникам будь-якого заміського будинку, організуючим автономну систему каналізації, доводиться вирішувати завдання, який септик краще. Річ у тому, що конструкції даного типу представлені у продажу у великій різноманітності, що накладає певну складність на вибір відповідного варіанту. </p> <p> <img width="577" alt="септик для дому постійного проживання" src="/upload/medialibrary/02a/02a32365476d3ad19cca92f3c07a33f9.jpg" height="421" title="який септик краще"><br> </p> <h2><a name="1"></a>Суть питання</h2> <p> Під септиком мається на увазі водонепроникна місткість, до складу якої входить одна або кілька відділень (камер). Як і будь-яка інша конструкція, очисна споруда теж відрізняється своїми особливостями. Визначаючись, який вибрати септик, доводиться вивчити знаходяться у вільному продажу варіанти, і зрозуміти, як вони працюють. Це дасть можливість прийняти правильне рішення у бік тієї або іншої моделі. </p> <h2><a name="2"></a>Матеріал виготовлення</h2> <p> Для класифікації септиків використовуються кілька критеріїв. </p> <p> Один з них – тип матеріалу виготовлення: </p> <ul> <li>Кільця з залізобетону. Для цих готових конструкцій характерна хороша надійність і стійке перенесення корозії. До недоліків виробів відносять їх велику масу, що передбачає використання при встановленні спеціальних механізмів.</li> <li>Монолітний бетон. Спорудження даного типу облаштовуються за місцем методом заливки бетонного розчину, для чого попередньо проводиться закладка опалубки. Бетон готуватися на місці роботи, або замовляється на найближчому ЗБВ.</li> <li>Цегла або піноблоки. Для цього дно і стіни викопаного котловану проходять інтенсивну герметизацію глиняним розчином або сучасними обмазочными матеріалами. Кладка здійснюється традиційним способом, зі зміщенням рядів.</li> <li>Ємності зі сталі. Відрізняються невеликою собівартістю і відмінною стійкістю по відношенню до механічних навантажень. Серйозним недоліком сталевих виробів є їх схильність до іржавіння, що вимагає проведення робіт з додаткової гідроізоляції.</li> <li>Полімерні матеріали. Даний вид септиків для приватного будинку володіє невеликою вагою і відноситься до бюджетних варіантів. Проте в режимі низьких температур полімер стає крихким і починає тріскатися. Крім того, конструкції даного типу часто пошкоджуються гризунами.</li> <li>Склопластик. Для цих міцних моделей невеликої ваги характерна стійкість до хімічних впливів, що пояснює їх практичність і довговічність.</li> </ul> <p> <img width="444" alt="який вибрати септик" src="/upload/medialibrary/fcb/fcbd29a11e4539166a4ecfc06e221ac5.jpg" height="402" title="септик для дому постійного проживання"> </p> <blockquote> <p> Незалежно від того, з чого виготовлений септик для дому постійного проживання, важливо звертати увагу на його міцність і герметичність. Внутрішні стоки ні в якому разі не повинні потрапляти в навколишнє середовище. </p> </blockquote> <h2><a name="3"></a>Призначення</h2> <p> За специфікою виконуваної функції септики для заміського будинку і дачі діляться на три групи: </p> <ol> <li>Накопичувальні. Конструкції даного типу складаються з міцної герметичній місткості або спарених сполучених колодязів. Особливістю обслуговування накопичувальних септиків є потреба в постійній відкачування стоків. Для цього потрібно замовляти спеціальну машину з бочкою і компресором.</li> <li>Відстійники. До складу комплексів входять модулі ґрунтової доочищення. Без них ступінь очищення відходів не перевищує 70-75%. Відстійники включають в себе одне і кілька відділень. Перероблення накопичень включає в себе відділення рідини від твердих частинок. Все це супроводжується зброджуванням, для чого в склад рідини вводяться анаероби.</li> <li>Модулі глибокої біологічної очистки. Ці автономні септики для приватного будинку складаються з набору відділень, що дозволяє проводити поетапне хімічна, біологічна та механічна розкладання відходів. Органічні залишки настільки нешкідливі, що їх можна виводити безпосередньо у водойму або ґрунт. Читайте також: "<a href="/septic-tank/avtonomna-kanalizaciya-dlya-privatnogo-budinku-vidi-osoblivosti-pristroyu-pravila-viboru.html">Автономна каналізація для приватного будинку – види, особливості пристрою, правила вибору</a>".</li> </ol> <p> <img width="640" alt="септики для дачі з високим рівнем ґрунтових" src="/upload/medialibrary/218/218cd7ac1fcb4cebf324ba1aecf95557.jpg" height="518" title="який вибрати септик"> </p> <p> Порівнюючи септики для заміського будинку, в першу чергу звертають увагу на найпростіші конструкції накопичувального типу. Їх функціонування побудовано на поступовому расслаивании потрапили всередину відходів. Як результат, більш масивні включення переміщуються на дно, а рідкі стоки піднімається. Робота відстійників також заснована на природному відділенні нерозчинних включень від води: це і називається процесом відстоювання. </p> <blockquote> <p> Щоб доводити відокремлену рідину до безпечного стану, септики для котеджу комплектуються инфильтраторами. З вигляду це – місткості без дна, що діють за типом аераційних майданчиків. Після попадання в инфильтраторы відходів проводиться їх додаткове очищення. Далі, транзитом через ґрунтовий фільтр, рідина виводиться назовні. </p> </blockquote> <p> <img width="640" alt="види септиків для приватного будинку" src="/upload/medialibrary/3c8/3c86debbf9e3f67b5e9e253105afa139.jpg" height="401" title="септики для дачі з високим рівнем ґрунтових"><br> </p> <p> Вибір септика глибокого очищення передбачає використання комплексної методики, яка провокує поетапне розкладання відходів. Спочатку відбувається випадання в осад твердих частинок, потім органічні речовини проходять биопереработку. Далі в роботу включається хімічний модуль і фільтр фінальної очищення. Порівняння септиків показує, що тільки блоки глибокого очищення здатні довести ступінь очищення до 95-98%. Після освітлення і антисептичної обробки перероблені маси дозволяється виводити в навколишнє середовище. </p> <h2><a name="4"></a>Оптимальні варіанти</h2> <p> Здійснюючи вибір септик для заміського будинку, необхідно орієнтуватися на певні критерії. В першу чергу звертають увагу на специфіку житла та потреби проживаючих у ньому людей. Ціна пристрою залежить від матеріалу його виготовлення, місткості та кількості модулів конструкції, типу використовуваної технології переробки стоків, використання додаткових пристосувань. </p> <p> <img width="640" alt="септик для заміського будинку і дачі" src="/upload/medialibrary/eea/eea038dddda6ca9b9f0ca59f9397a8f2.jpg" height="373" title="види септиків для приватного будинку"><br> </p> <p> Які бувають септики для приватного будинку за типом конструкції та додаткової комплектації: </p> <ul> <li>З компресорами та дренажними помпами.</li> <li>З фільтрами та поплавковими рівнемірами.</li> <li>З автоматичними приладами контролю.</li> </ul> <p> <img width="640" alt="автономний септик для приватного будинку" src="/upload/medialibrary/6d8/6d8563865bbd8306655a47c20c0895e0.jpg" height="388" title="септик для заміського будинку і дачі"> </p> <blockquote> <p> Компресори входять до складу комплексів біологічного очищення. Їх завданням є подача окислюючих потоків кисню для підтримки життєдіяльності аеробів. Дренажними помпами проводиться стимуляція переміщення стоків всередині септика. Також їх використовують для виведення очищеної рідини в тих випадках, якщо основний комплекс знаходиться нижче точки скидання. </p> </blockquote> <h2><a name="5"></a>Ніж заводські моделі краще саморобних</h2> <p> Щоб заощадити фінанси, деякі власники заміських ділянок використовують для виготовлення септиків автопокришки, цегла або бетонні кільця. Щоб спорудити таку конструкцію, доводиться витратити достатньо часу і сил. Своїми руками можна побудувати не тільки найпростіші накопичувачі, а також модульні очищувачі, що складаються з серії сполучених між собою відстійників. Це дає можливість досягти досить непоганого освітлення вод. </p> <p> <img width="640" alt="вибір септика для заміського будинку" src="/upload/medialibrary/af8/af8ea56870878a7adc6ff2cf2df5e337.jpg" height="492" title="автономний септик для приватного будинку"><br> </p> <p> Однак, з точки зору практичності та ефективності, кращим септиком для дому постійного проживання є все ж заводська конструкція. Як правило, вироби даного типу мають сертифікацію про відповідність будівельним та екологічним вимогам. </p> <h2><a name="6"></a>Особливості ґрунту і глибина проходження підземних вод</h2> <p> В процесі пошуку кращого септика для заміського будинку необхідно враховувати геологічні особливості місцевості. Наприклад, очисні споруди в комбінації з инфильтратором або поглинальної шахтою вимагають проходження підземних вод на 1 м нижче зрізу потенційного дна комплексу ґрунтової доочищення. Виводити в навколишній простір очищену рідину дозволяється лише за умови наявності нижче системи доочистки шару піску, гравію або гальки. Це також можуть бути піскуваті пластичні ґрунту. </p> <p> Функцію инфильтраторов і поглотительных колодязів можуть виконувати спеціальні фільтраційні поля. До складу цієї дренажної конструкції входять перфоровані труби та дренажі з фільтруючого гравію і геотекстилю. Іноді фільтраційні поля можуть знаходитися вище очищаючого модуля. В такому випадку транспортування стоків по трубах здійснюється за допомогою насосів. </p> <p> <img width="640" alt="вибір септика" src="/upload/medialibrary/7ec/7eccf73a17b1625723efefd44215ac29.jpg" height="375" title="вибір септика для заміського будинку"><br> </p> <p> Застосовувати доочистку на глинистих ґрунтах немає сенсу. Річ у тому, що ступінь всмоктування води глиною, суглинків і твердих ґрунтів знаходиться майже на нульовому рівні. Як результат, відведення в ґрунт припиниться, а сам септик заллє водою. У такій ситуації зазвичай застосовують додатковий водопровід, відводить стоки в канави або централізовані комунікації. У разі близького розташування підземних вод до поверхні землі використання автономних комплексів очищення зустрічає великі труднощі. Це також відноситься до місцевостям, де під час весняного сніготанення або сильних дощів рівень ґрунтових вод різко підвищується. </p> <p> Існують наступні види септиків для дачі з високим рівнем ґрунтових вод: </p> <ol> <li>Герметичні накопичувальні резервуари. По мірі їх заповнення необхідно проводити відкачування і вивезення стоків.</li> <li>Смуги. Для перекачки очищеної рідини використовуються помпи.</li> </ol> <p> <img width="640" alt="порівняння септики для заміського будинку" src="/upload/medialibrary/110/11024df777f1b265df5dcf83e4eeba53.jpg" height="411" title="вибір септика"> </p> <blockquote> <p> Найдешевше при підборі септика для ділянки з високим рівнем залягання підземних вод придбати полімерну місткість. У ній передбачена біологічне очищення і подальше виведення рідини в накопичувач. </p> </blockquote> <p> Для спорожнення накопичувальної місткості використовуються два варіанти. Якщо поруч є центральна каналізаційна лінія, стоки можна перекачувати в неї допомогою насоса. В інших випадках доводиться запрошувати для відкачування асенізаторів. Для цього необхідно заздалегідь облаштувати зручний під'їзд до точки розташування бака. </p> <h2><a name="7"></a>Характеристики септика</h2> <p> Щоб визначити об'єм приймаючого блоку або секції, необхідно відштовхнутися від середньодобової норми стоків на одного мешканця. При цьому орієнтуються на щодобове споживання при стандартному набору сантехніки – 200 л/1 людини. Як свідчать сучасні нормативи, накопичувач стоків повинен бути здатним прийняти об'єм від кожної людини трехсуточной нормі. Якщо в родині чотири людини, місткість септика розраховується, як 4х200х3 = 2,4 м3. Для тих будинків, де часто приймають гостей, об'єм приймаючої місткості необхідно збільшити на 20-30%. </p> <p> <img width="640" alt="септик для котеджу" src="/upload/medialibrary/3ef/3ef94030881530aeba87ade09e96d182.jpg" height="394" title="порівняння септики для заміського будинку"><br> </p> <blockquote> <p> Сучасні септики для приватного будинку фабричного виробництва зазвичай маркуються зазначеннями кількості людей, що вони у змозі обслужити. Оптимальною глибиною місткості вважається показник 1,5-3 м. В тих випадках, коли застосовується місткість більшої глибини, можуть з'явитися додаткові перешкоди при відкачуванні скупчень вмісту асенізаційної машиною. </p> </blockquote> <h2><a name="8"></a>Ступінь продуктивності</h2> <p> Щоб вибрати кращий септик для заміського будинку, який не підвів і працював безвідмовно, необхідно враховувати тип помешкання та продуктивність приладу: </p> <ul> <li>Сезонне проживання. На тих дачах, які призначені виключно для відпочинку на вихідних і в теплий сезон, монтувати дорогі очисні споруди з декількох камер немає сенсу. Кращим варіантом для випадків, коли середньодобовий об'єм відходів не перевищує 1 м3, є однокамерні септики невеликої продуктивності. Вага компактних комплексів досить невеликий. Це полегшує їх перевезення і монтажні заходи по заглиблення в котлован. Подібні роботи цілком можна реалізувати самостійно, не залучаючи спецтехніку.</li> <li>Постійне проживання. Якщо заміський будинок призначений для постійного проживання, рекомендується застосовувати комплексні септики для дому постійного проживання 4 5. Хорошим варіантом є відстійники, оснащені ґрунтової доочищенням. У першу чергу це стосується місцевостей з низьким розташуванням рівня ґрунтової води. Для забезпечення гарної ефективності індивідуальної каналізації, в її роботі рекомендується використовувати аеробні та анаеробні бактерії. Їх вводять усередину місткостей, що призводить до «съеданию» органіки. Завдяки застосуванню біологічного розкладання стоків продукти життєдіяльності доводяться до стану технічної води.</li> </ul> <p> <img width="640" alt="порівняння септиків" src="/upload/medialibrary/0da/0daf78a8f1c2b3b5208763c792f2f941.jpg" height="448" title="септик для котеджу"> </p> <p> Модулі глибокого очищення найкраще встановлювати на тих дачах, поряд з якими є природні водойми. Річ у тому, що після процедури глибокого очищення стоки виходять настільки безпечними, що їх дозволяється зливати в річки та озера. </p> <h2><a name="9"></a>Вітчизняні моделі</h2> <p> Російські виробники виготовляють автономні септики для заміських будинків вже декількох десятиліть. Протягом цього строку з'явився цілий ряд компаній, що спеціалізуються на подібній продукції. Деякі моделі просто дублюють імпортні септики від провідних європейських брендів. Але в більшості випадків мова йде про дійсно унікальних розробках для фільтрації стоків. </p> <p> <img width="640" alt="які бувають септики для приватного будинку" src="/upload/medialibrary/b83/b833fdb30b84f634f96ed8a89197cd82.jpg" height="412" title="порівняння септиків"><br> </p> <p> Назва септиків вітчизняного виробництва, які користуються найбільшою популярністю: </p> <ul> <li>Евробіон. Продукт багаторічних розробок провідних інженерів виробничого об'єднання «Юбас». Комплекси даного типу мають у своєму складі інноваційні мембрани, виготовлені за унікальною технологією. Завдяки застосуванню ритмового аеротенках комплекси дозволяється використовувати в режимі тривалих простоїв каналізації.</li> <li>Тополя. Виробник цього надійного септика – компанія «Еко-Гранд». Для приладу характерна дуже якісна очистка (аж до 99%). Завдяки впровадженню оригінальних виробничих схем, що відкривають доступ в первинну камеру, була спрощена процедура обслуговування відділень. Щоб витягувати назовні великі каналізаційні відходи, не потрібна допомога фахівців.</li> <li>Астра. Комплекси від торгової марки «Юнилос», здатні видавати рівень очищення від шкідливих включень до 75%. Компанія представлена на ринку кількома розробками, розрахованими на різне число споживачів. Для додаткового оснащення модуля застосовують компресор, що дає можливість проводити фільтрацію в кілька етапів. Після проходження всіх стадій очищення стоки можна відводити в навколишнє середовище.</li> <li>Танк. Марка септиків від компанії «Тритон-пластик». Модельна лінійка цього виробника складається з приладів різної продуктивності, від компактних місткостей на 600 л/добу, і до потужних станцій на 1200 л/добу. Їх характеристики збігаються з показниками стандартних багатоступеневих комплексів з переробки продуктів життєдіяльності.</li> <li>Тритон. Це виріб також належить компанії «Тритон-пластик». На ринку представлено кілька модифікацій даної розробки. Їх відрізняє форма резервуарів і методи очищення. Моделі категорії «мікро» та «міні» володіють місткістю 450 і 750 л, а накопичувачі з маркуванням «М» і «Т» розраховані на переробку стоків в обсягах від 10000 л.</li> <li>Твер. Септик з відкачуванням для приватного будинку від торгової марки «Інженерне обладнання». Комплексний підхід включає використання як механічного, так і біологічного методу. Модульна лінія має чотирирівневу методику освітлення продуктів життєдіяльності. Продуктивність станції знаходиться на рівні 750-1500 м3/ добу.</li> <li>Топас. Для моделей цього типу характерні невеликі витрати електричної енергії. Завдяки використанню чотирьох секцій ступінь очищення стоків сягає 98%.</li> </ul> <p> <img width="640" alt="кращий септик для дому постійного проживання" src="/upload/medialibrary/4b6/4b6d5a0688c4d647c9a0657af4928be3.jpg" height="395" title="які бувають септики для приватного будинку"> </p> <p> В процесі розв'язання задачі, який септик обрати для приватного будинку, рекомендується звернути увагу на продукцію компанії «Тритон-пластик». Вони вирізняються значною товщиною стінок корпусу і використанням ребер жорсткості. Як результат, конструкція отримує можливість чинити опір великим зовнішнім впливам. Це дуже цінно, з урахуванням реалій клімату деяких українських регіонів, з характерним для них морозним обдиманням ґрунту і різкими температурними перепадами. Подібні конструкції захищені від спливання під час весняного сніготанення, коли рівень підземних вод різко збільшується. Встановлюючи конструкції даного типу, можна не використовувати спеціальні бетонні та металеві обважнювачі. </p> <p> Одним із самих гарних септиків для дому вважається розробка виробничого об'єднання «Лідер». Мова йде про цілий комплекс, що складається з поліпропіленових секцій: всередині обладнання даного типу застосовується триступенева фільтрація. Мова йде про механічною, аеробної та биофильтрационной очистки, що дає можливість скидати рідина в природні водойми. </p> <p> Серед найпопулярніших септиків виділяються очисні станції «Росток» від фірми «Екопром». Ця компанія давно спеціалізується на виготовленні анаеробних комплексних станціях, і досягла на цьому терені чимало успіхів. Однак варто враховувати, що ці пристрої в змозі видавати ступінь чистоти відходів на рівні 65-70%. Щоб довести стоки до прийнятних для скидання в навколишнє середовище показників, рекомендується застосовувати дренажні тунелі. </p> <p> <img width="640" alt="огляд септиків" src="/upload/medialibrary/249/2491d2ffd2527c96c0cac4dfb171f530.jpg" height="485" title="кращий септик для дому постійного проживання"><br> </p> <p> Кожен із згаданих у цьому огляді септиків володіє набором індивідуальних характеристик, що дає можливість покупцеві вибрати для себе найбільш оптимальний варіант. Крім обсягу баків, продуктивності та методу очищення велике значення має вартість очисних станцій. Ще однією великою перевагою заводських комплексів є можливість доукомплектації через стиковку додаткових модулів. Це стимулює підвищення обсягу та продуктивності очисного комплексу. </p> <h2><a name="10"></a>Підсумок</h2> <p> При відсутності централізованої каналізації в приватному будинку є лише один вихід – обзавестися автономною системою відведення стоків. Немає однозначної відповіді на питання, який септик найкращий. Багато залежить від призначення будинку і кількості мешканців у ньому людей. Так, для жител з постійним проживанням бажано застосовувати повноцінні очисні споруди з багатоступеневою системою фільтрації. Пройшли через такий комплекс стоки дозволяється скидати в найближчий водойму або канаву. </p> Що стосується сезонних дач, то в процесі пошуку, який септик обрати для приватного будинку, рекомендується звернути увагу на найпростіші відстійники-накопичувачі. Для економії фінансів такі споруди, що нагадують вигрібні ями, облаштовуються силами власників дачі. Для цього найчастіше використовуються бетонні кільця, цеглу або відпрацьовані покришки. Однак найнадійнішими септиками вважаються заводські моделі з склопластику, які не бояться морозного пученія і весняних паводків. <div align="center"> <div class="video-wrapper"> <div class="video-responsive"> <iframe title="" width="640" height="360" src="//www.youtube.com/embed/AOMrjBcoFNc?feature=oembed" frameborder="0" allowfullscreen=""> </iframe> </div> </div> </div> <br> <br> <p> <br> </p>